Wiadukt do Auchan nad ul. Rybnicką jest ciągle nieprzejezdny. Znamy termin ponownego otwarcia

Ze względu na zły stan techniczny w listopadzie ubiegłego roku zamknięto wiadukt, prowadzący do centrum handlowego Auchan. Wiązało się to ze sporym utrudnieniem dla kierowców dojeżdżających na zakupy od strony Gliwic.

Prace przy wiadukcie miały zostać zrealizowane do połowy grudnia, jednak przedłużyły się o dobrych kilka tygodni. Na szczęście już w poniedziałek wiadukt ma być ponownie przejezdny.

– Planowana data otwarcia wiaduktu dla ruchu samochodów osobowych to poniedziałek, 28 stycznia, godziny przedpołudniowe. W związku z trwaniem czynności przetargowych, w tej chwili wiadukt zostanie otwarty jedynie dla pojazdów osobowych – poinformowała Dorota Patejko, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR w CH Auchan.

Czynności przetargowe, o których wspomina Patejko, dotyczą wykonania prac remontowych – w ubiegłym roku stwierdzono degradację muru oporowego i nawierzchni wiaduktu. Do czasu ich wykonania samochody powyżej 3,5 tony będą musiały jeździć drogą objazdową.

(żms)
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ps
Ps

A ileż to lat lat ma ten wiadukt że już się rozleciał?

Cwaniak z pekaesu
Cwaniak z pekaesu

Spoko bo wiadukt Auchan za swoje budował

EuGeniusz
EuGeniusz

Ale kto to budował? A jeśli ta sama firma weźmie się za wiadukt na Wrocławskiej? Dla porównania ten poniemiecki stoi już ze 100 lat i dwie wojny przetrwał

utylizator
utylizator

Na ul. Wrocławskiej jest most a nie wiadukt.

EuGeniusz
EuGeniusz

Masz rację, ale dla humanisty jest to coś, co łączy dwa brzegi.
Nie zmienia to faktu, że ten MOST już długo stoi

,,
,,

W jaki sposób wiadukt może spinać dwa brzegi, skoro w całości stoi na jednym ?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@EuGeniusz. W którym miejscu na ul. Wrocławskiej masz wiadukt?
Chyba że masz na myśli most nad rzeką Kłodnicą, a to jest już różnica.

,,
,,

Zawiódł mur oporowy ? Niemieckie materiały, cement i bloczki budowlane są takie nietrwałe, tak szybko się degradują. To już nie to co przed wojną. Dobrze że nie budowali z tego bunkrów.

gmG
gmG

Za jakie swoje ? Ma drukarenkę ? wrzuci w koszty a kosztami obciąży w taki czy inny sposób klientów i pracowników. Inna strona tego zagadnienia to bałagan na drodze krajowej, wymyślono trójpoziomowe rozjazdy z setkami bezsensownych metrów do pokonania, setki samochodów robią dodatkowe kilometry a autorzy potem pójdą walczyć z ociepleniem klimatu. Bajzel za swoje to niech sobie robią na swoim.

utylizator
utylizator

W Polsce 100% ludzi nauczyło się czytać i pisać ,ale z tego 98% nie wie po co!!!

krzysztof
krzysztof

wszystko się sypie w Gliwicach pod dobrym panowaniem człowieka z pomarszczonym czółkiem-nierób ale więcej kasy chce to jest chamstwo i buractwo

Stuk-puk
Stuk-puk

Kilkaset metrów więcej samochodem to spore utrudnienie dla kierowców??? Na parkingu powinni rozdawać chusteczki zapłakanym ofiarom losu.

RamPamPam
RamPamPam

A Ty Knurow czy innej metropolii typu Ornontowice.

Bartek
Bartek

100% racji. Jeżdżę tam na zakupy z centrum. I jakoś nie jestem problemem przejechać kilkaset metrów dalej…

ja234
ja234

No pewnie, że spore utrudnienie.Auteczkowcy mają manie zajeżdżania wszędzie pod drzwi.Do tego dochodzi ich iluzoryczny “pośpiech”, którym się jarają…szybko….szybko…zajechać….pędzić….pędzić….gaz do dechy bo się auteczkowiec “śpieszy”…bo przecie żnie ma czasu….szybko…szybko…

Słucham w aucie Barry White'a
Słucham w aucie Barry White'a

Oddychaj …

gmG
gmG

Dla samochodu to nie żaden problem, dla kierowcy również, tylko czy na pewno trzeba z kuchni do łazienki iść przez podwórko? “…wymyślono trójpoziomowe rozjazdy z setkami bezsensownych metrów do pokonania, setki samochodów robią dodatkowe kilometry a autorzy potem pójdą walczyć z ociepleniem klimatu…” no tak ale przecież…

Olo
Olo

Czyli dalej jest uszkodzony tylko że znamy datę remontu?

Sad
Sad

Nie znamy daty remontu, bo przetarg jeszcze trwa. Polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Olo
Olo

Czyli otworzą uszkodzony wiadukt, po co był zamknięty?

ja234
ja234

Ojejeje, strasznie biedni ci auteczkowcy.Nie mogli zajechać auteczkiem do marketu…fatalnie, fatalnie..

christoph
christoph

To się Ampuła uraduje…Najki se kupi pewnie :D

RamPamPam
RamPamPam

W przeciwieństwie do Ciebie Ampula posiada mózg z którego potrafi korzystać i złożyć zdania,których i tak nie zrozumiesz.

christoph
christoph

A czemu uważasz że nie posiadam mózgu…hmmm.A ja twierdzę że Ty nie posiadasz poczucia humoru…no chyba że ampułowe :) to przepraszam :D :D :D (dałem trzy razy abyś zrozumiał)

RamPamPam
RamPamPam

Uwierz kolego,że poczucie humoru posiadam. Niestety nie na Twoim poziomie bo niestety,ale tak nisko ciężko mi się schylic

christoph
christoph

Więc jeśli mój post nie tyczył się Ciebie to nie musisz się schylać ,,starcze” ;) A jakbyś w nicku miał AMPULA to moglibyśmy dyskutować. Nie spinaj się kolego. Miłej niedzieli.

ja234
ja234

@Rampampam, z tego co czytam to rozdęte ego też posiadasz.
Nie napinaj się tak bo pękniesz.

utylizator
utylizator

Gdyby wszyscy kierowcy respektowali ograniczenie prędkości 30 km /h to wiadukt wytrzymałby jeszcze wiele lat. Ale większość kierowców tak się śpieszy na zakupy że , przekracza dozwoloną prędkość co powoduje większe wibracje, a co za tym idzie przedwczesne rozpadanie się wiaduktu.Auchan wybudował na własny koszt i remontuje też na własny koszt ,ale na pewno wszyscy odczujemy to w cenach dzięki nie myślącym i nie zdyscyplinowanym kierowcom.

ale p...sz
ale p...sz

…przekraczanie dozwolonej prędkości powoduje większe wibracje, a co za tym idzie przedwczesne rozpadanie się wiaduktu ?! Jaki uniwersytet kończyłeś orle?

,,
,,

Trzeciego Wieku

utylizator
utylizator

Jedno jest pewne ,że do szkoły nie chodziłem miedzą miedzą.

Antos
Antos

Utylizator, czegos ty się nalykal ?

PM 2,5
PM 2,5

Smogu

utylizator
utylizator

Wiedzy ,a nie wiejskiego powietrza.