Koniec protestu, kibice Piasta Gliwice wracają na młyn. “Budzimy się z prawie rocznego snu”

Doping kibiców wraca na tzw. młyn. Pierwsze spotkanie, na którym po długim bojkocie znowu stawią się najzagorzalsi sympatycy Niebiesko-Czerwonych odbędzie się 15 lutego, kiedy w Gliwicach podejmiemy Lecha Poznań.

Od czasu pamiętnego meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, w marcu ubiegłego roku, kiedy to doszło do zamieszek i zniszczeń w obrębie stadionu miejskiego, Stowarzyszenie Piastoholicy było skonfliktowane z klubem z Okrzei. Jego członkowie bojkotowali mecze w reakcji na kary, jakie zastosowano wówczas wobec uczestników tych wydarzeń.

Wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja niebawem się zmieni. W stowarzyszeniu skupiającym najwierniejszych sympatyków Piasta Gliwice Piastoholicy zachodzą zmiany personalne, o których informowaliśmy na początku stycznia.

Proces ten jeszcze się nie zakończył, ale już wiadomo, że nastawienie organizacji do władz klubu uległo zmianie.

Na stronie dedykowanej kibicom wydano na ten temat oświadczenie.
“Niedługo zostanie ogłoszony nowy skład osobowy Stowarzyszenia Piastoholicy. Proces się przeciąga ponieważ wciąż trwa selekcja na poszczególne stanowiska, niemniej jednak nowe osoby decyzyjne, już teraz, jednogłośnie stwierdziły, że od rundy wiosennej doping na sektorach „O,P,R,S” jak i organizacja wyjazdów na mecze Piasta zostaną wznowione. Piastoholicy apelują do wszystkich dzielnic o organizację przedmeczowych zbiórek. Na wyjazdach będą obowiązywały nowe zasady, o których szczegółowo napiszemy przy okazji pierwszego wyjazdu. Budzimy się z prawie rocznego snu i widzimy się wszyscy na „młynie”, już 15 lutego o 20;30 na meczu z Lechem Poznań.
W imieniu starego składu osobowego Stowarzyszenia dziękujemy wszystkim ekipom, które przyłączyły się do protestu.

Najbliższy mecz, na jakim pojawią się kibice z “młyna” odbędzie się w 22. kolejce Ekstraklasy, w piątek, 15 lutego o 20:30.

Przy Okrzei Piast Gliwice zmierzy się z Lechem Poznań. Kolejne spotkania w Gliwicach rozegrane będą ze Śląskiem Wrocław (24. kolejka, 2.03.), Miedzią Legnica (26. kolejka, 16.03.), Wisłą Płock (28. kolejka, 3.04.), a także Koroną Kielce (30. kolejka, 13.04.).

(żms)/piastgliwice.eu
fot. piast-gliwice.eu

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin
Gliwiczanin

czy znowu przerwiecie go ***** czy będziecie czekać do przerwania meczu z Górnikiem **** ? Dlaczego przerywacie protest. Przeprosiliście ? Przeprosiliście piłkarzy ? Przeprosiliście klub ? Przeprosiliście kibiców ? Przeprosiliście tych kibiców których szarpaliście przed meczem z Arką aby nie wchodzili bo wy protestujecie …. Patologio jak ja was nienawidz. Wam sie wszystko udaje. NIgdy nie oddajecie pieniedzy za zniszone mienie. Zawsze te wasze patologiczne **** muszą się wszedize wepchac

fff
fff

koles jaka patologia co Ty gadasz wsrod Nas sa tez NORMALNI KIBICE A NIE SAMA PATOLA I NIE OBRAŻAJ TU PORZADNYCH OSOB Z MŁYNA!!

fff
fff

i założenie ze znowu bedzie jakiś mecz przerwany itd to na prawde PRZESADA! dajmy sobie NOWĄ SZANSE NAPRAWIĆ TO! CZAS ZAPOMNIEĆ TO CO BYŁO

Gliwiczanin
Gliwiczanin

szanse ? a przeprosiliście ?

Urko
Urko

@fff. A dajcie sobie nową szansę. Najlepiej gdzieś w lasach pod Przemyślem albo innym Białymstokiem . Najlepiej przebrani za dziki w środku sezonu myśliwskiego.

AndrzejD
AndrzejD

Damy wam szansę, jak tylko zaczniecie finansować swoich kopaczy z własnych pieniędzy, i przestaniecie żebrać o kasę z budżetu miasta czyli z naszych pieniędzy.
I jeszcze jak zapłacicie za remont wszystkich zniszczonych elewacji wysmarowanych kibolskimi napisami PG Brygada Centrum itd itp
A póki co to morda w kubeł. Każde kibolstwo to patologia.

młyn :)
młyn :)

fajne macie myślenie określajac całe srodowisko kibicowskie od patologii itd WCALE TAK NIE JEST JAK PISZESZ ZE KAZDE SRODOWISKO TO PATOLOGIA! ale najlepiej wszystkich traktować jednakowo a tak nie powinno wcale być! bo w tym momencie obrażacie osoby ktore sa w tym srodowisku a wcale sie nie zaczowuja jak tzw patologia ludzie! ale cóz macie takie mysłewnie ale to BŁĄD!! WIELKI BŁĄD!

Nie-kibic
Nie-kibic

A teraz napisz to jeszcze raz, tym razem poprawnie po polsku :)

gliwicjus
gliwicjus

Idź posprzątać po swoim kumplach kibolach napisy Podłe Rejony, Brygada Centrum i te wszystkie z dopiskiem 997. I nie pierdź tu na forum.

Gość
Gość

1.Normalni kibice nie przerywają meczów
2.Normalni kibice nie zabraniają innym chodzić na mecz w trakcie ich bojkotu
3.Normalni kibice nie obrażają, nie wyzywają
4. Normalni kibice nie biją
5. Normalni kibice potrafią przyznać się i przeprosić
Ergo – piastohulicy nie są normalnymi kibicami

Imię
Imię

Swoim skromnym, acz intensywnym “popierdywaniem” na tym forum tylko utwierdzasz i utrwalasz dotychczasowe opinie. PS. zablokował Ci się caps lock.

GOŚĆ
GOŚĆ

” wsrod Nas sa tez NORMALNI KIBICE A NIE SAMA PATOLA”

Właśnie, nie sama patola. I to ta “nie sama patola” wystawia wam, pozostałym kibolom opinię taką na jaką zasługujecie. Stoicie z nimi na jednej trybunie i ryczycie jak zarzynane coś tam. Odetnijcie się od “nie samej patoli” zostańcie kibicami, nie kibolami. I zacznijcie sami finansować piłkarzyków z trawnika, bez mojej pomocy.

Erwin
Erwin

A co to byla za zadyma polamany płot i jeden przyglup na boisku to ma byc zadyma?

z Gliwic
z Gliwic

przerwali mecz debilu wiec …

kibic prawdziwy
kibic prawdziwy

Najgorsza wiadomość w tym roku!!!

młyn :)
młyn :)

jaka najgorsza wcale nie bo najlepsza! w końcu wraca doping dla piłkarzy tak jak jest na KAŻDYM stadionie i nie tylko w Polsce :) skończy się ta grobowa atmosfera :) czas zacząć od nowa wszystko :) a przeszłość zostawić :)

Gruntowy przymrozek
Gruntowy przymrozek

I znowu będzie wstyd. Ta banda nie potrafi niczego uszanować.

olo
olo

z tym to kij. ale oni nie potrafią kibicować – idz sobie nawet na gornika, tak czuć miłość do klubu .

fff
fff

hahaha nie potrafimy kibicować hahaha dobre jaja

Golo
Golo

olo to może Ty idź na Górnika skoro doping Ci nie pasuje.

Olo
Olo

Chodze tu i tu

fff
fff

tak wstyd wstyd weż juz PRZESTAŃ PIEPRZYĆ

lolo
lolo

i znowu sie zacznie: “zawsze i wszedzie policja ….. bedzie” , “k…. mac Piascie grac” “pozdrowienia do wiezienia i inne bluzgi.

a tak bylo fajnie.

fff
fff

a Wy tacy swięci na pikniku jesteście zadnych bluzg nie ma? a to na sędziego a do pilkarzy przeciwnej drużyny sa też sa nie raz słyszeliśmy :)

młyn :)
młyn :)

i dodam że też bluzgi są własnie typu Piaście grać **** mać jak coś nie idzie i to z waszego sektora też !

młyn :)
młyn :)

i jeszcze dodam że NIE CIĄGLE I NIE ZAWSZE SA BLUZGI! wiec już nie przesadzajcie bo NORMALNY doping jest też dla piłkarzy :)

śródmieście
śródmieście

“…kibice Piasta Gliwice wracają na młyn”
Wracają też na osiedlowe ławki w godz 22:00 – 06:00
Byłoby miło gdyby wraz z nimi wróciły patrole policji i sm.

z Gliwic
z Gliwic

Kto im pozwolił wrócić jeśli ta patologia nie przeprosiła za to co zroibli ?

fff
fff

koles NIE WSZYSCY TO PATOLOGIA! ale Wy zaraz cała grupe tak traktujecie znam sporo osob NORMALNYCH co przychodza do młyna maja rodziny pracuja wiec nie gadajcie ZE WSZYSCY TO PATOLOGIA ITD! bo tak nie jest i Wasze myślenie jest BŁĘDNE! nie wsadzajcie wszystkich do jednego wora i nie traktujcie JEDNAKOWO! czas dać nowa szanse zapomnieć to co było to już PRZESZLOŚĆ! ile było dobrych chwil wspólnej zabawy itd były takie momenty gdzie wspólnie razem prowadziliśmy doping z piknikiem wiec dajmy sobie SZANSE TO NAPRAWIĆ!

Imię
Imię

I znowu mamy błędne koło. Jeśli “normalni kibice” tak świetnie się czują wśród patologicznych kolegów to jest to jasny i czytelny sygnał, że stowarzyszenie się nie oczyści z tego szamba. Przyzwalacie na patologię to jesteście tak traktowani.

AndrzejD
AndrzejD

@fff
Damy wam szansę, jak tylko zaczniecie finansować swoich kopaczy z własnych pieniędzy, i przestaniecie żebrać o kasę z budżetu miasta czyli z naszych pieniędzy.
I jeszcze jak zapłacicie za remont wszystkich zniszczonych elewacji wysmarowanych kibolskimi napisami PG Brygada Centrum itd itp
A póki co to morda w kubeł. Każde kibolstwo to patologia.

młyn :)
młyn :)

o kase nikt nie żebra kolego haha kase to My zbieramy miedzy sobą na oprawy itd i to na sektorze a dziewczyny stojące przed stadionem też na oprawy zbieraja zeby urozmaicic widowisko :) nikt nie jest zmuszany nie chcesz nie dawaj i już,

AndrzejD
AndrzejD

Mówię gamoniu o kasie którą miasto przeznacza na utrzymanie piasta
” Urząd Miasta ogłosił już wysokość dotacji na szeroko pojęty rozwój sportu w Gliwicach. Tradycyjnie – największym beneficjentem dotacji budżetowej jest Piast Gliwice S.A. Klub z Okrzei na pierwsze półrocze 2018 roku otrzymał 7 mln złotych.” – to jest informacja która wisi na stronie twojego śmiesznego klubu piast.gliwice.pl ! Te pieniądze to są nasze pieniądze które Urząd Miasta czerpie z podatków. Ale skąd ty możesz to wiedzieć troglodyto !

młyn :)
młyn :)

WŁAŚNIE ZE WIEM WIEM :) widzę że Cie boli kolego to że miasto daje kasę na Piasta :) na mecze nie chodzisz pewnie jak WIĘKSZOŚĆ co tu się wypowiada heh ale ponarzekać to pierwsi i krytykować :)

Emil
Emil

7 milionów PLN miasto daje na piasta żeby max 7 tysięcy ludzików mogło oglądać kopaczy .
no to beneficjenci dostają 1000 +

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Ciekawe jak szybko zaczną się bluzgi na Górnik i ta cała kibolska otoczka? Sądzę, że nie wytrzymają matołki do końca pierwszej połowy.

fff
fff

bluzgi zawsze były i to nie tylko u Nas ale i na innych stadionach też sa wiec nie czepiajcie się.

Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna

sorki kolo ale jesteście ewenementem głupoty i to chyba nie tylko na skalę naszej Ekstraklasy, bo przyznam się, że chyba nigdzie nie ma takich idiotów, którzy bluzgają na sąsiada zza miedzy nawet gdy z nim nie grają – no chyba, że te ciołki z Zabrza obrażają co mecz Ruch ale wątpię.

jano
jano

Tak ale bluzgi sa na ekipe badz druzyna z ktora gra sie mecz , to tak jakby na meczu legii spiewali o tym jak bardzo nie lubia wisly a graja z lechem hahaha ten piast to wstyd i hanba

młyn :)
młyn :)

wstyd i hańba dobre sobie heh :)

Adam
Adam

Kiedy stowarzyszenie ustosunkuje się do tych swoich wiernych ameb które to bazgrają elewacje

xxx
xxx

Nigdy, bo ameby piszące po elewacjach są członkami stowarzyszenia:))

guy fawkes
guy fawkes

Niby zmienili nastawienie do klubu a jednocześnie w imieniu poprzedniego zarządu stowarzyszenia dziękują za protest przeciw karaniu kibolom, ktorzy rozrabiali.

Urko
Urko

“Budzimy się z prawie rocznego snu”. Ależ śpijcie dalej . Najlepiej snem 1000 – letnim. Jak rycerze pod Giewontem . Z tym, że wam wystarczy hałda w Sośnicy…

Pablo
Pablo

szkoda

Arek
Arek

Dobrze napisane “SYMPATYCY”
Prawdziwi kibice byli na każdym meczu

młyn :)
młyn :)

kolego też nie do końca to tacy prawdziwi kibice oczywiście nie wszyscy :) bo kibice z młyna oprócz teraz bojkotu ZAWSZE BYLI a ile razy było ze kibice z piknika jak np Piast przegrywał nagle opuszczali stadion przed gwizdkiem? albo że nie przychodzili bo za zimno itd :)

FCB
FCB

albo jesteś jeszcze w wieku szkolnym albo miewałeś problemy z koncentracją na lekcjach języka polskiego młynku:)

kibic
kibic

Hahaha ale zabawne

antykibol
antykibol

Z piasto…. jest jak ze złośliwym nowotworem. Kiedy myślisz, że po leczeniu wszystko idzie w dobrym kierunku następuje nagły nawrót choroby:(((

kibic
kibic

No idzie w dobrym kierunku :) wraca wkoncu doping zorganizowany dla pilkarzy taki jak jest na innych stadionach :) wspólna zabawa doping na 2 strony :)

...
...

Szkoda. Wielka szkoda. Po chwili normalności wraca prymitywizm i syf.

fff
fff

koleś jaki syf co Ty pieprzysz heh wraca doping dla piłkarzy bo doping zoprganizowany jest na każdym stadionie :) nawet na stadionach zagranicznych też jest tak i my wracamy dla piłkarzy bo to dla nich jest doping :) czas wymazać to co złe było i zapomnieć to już histoiria a zacząć na nowo wszystko bez skakania na siebie i obrażania sie wzajemnie :)

KiBiC
KiBiC

fff, młyn czy jakieś inne coś tam…weź już wyluzuj z tą obroną środowiska patologicznej stadionowej kibolki, bo jeśli wszyscy piastoholicy prezentują poziom mentalny zbliżony do twojego, to my prawdziwi kibice GKS Piast Gliwice mamy problem! nie wiem po co wracacie ale mam nadzieję, że nie będzie to długo trwało czego wam i sobie życzę.

kibic
kibic

My też jestesmy PRAWDZIWYMI KIBICAMI wiec nie gadaj ze tylko Wy heh i po raz kolejny mowie ze NIE TRAKTUJCIE LUDZIE I OBRAZAJCIĘ WSZYSTKICH Z ŚRODOWISKA KIBICOWSKIEGO OD PATOLI ITD BO NIE WSZYSCY TAK SIĘ ZACHOWUJĄ żeby ich tak nazywac i traktować! A wracamy dla pilkarzy i dlatego ze tez jesteśmy kibicami Piasta a doping zorganizowany jest na KAZDYM stanio nie :)

kibic
kibic

SKONCZCIE JUŻ TRAKTOWAĆ LUDZIE CAŁEGO ŚRODOWISKA KIBICOWSKIEGO OD PATOLI itd to OSTRE PRZEGIĘCIE! ponieważ spora WIĘKSZOŚĆ z młyna WCALE tak się nie zachowuje żeby tak ich określac i obrazac! Znam sporo porządnych osób wiec NIE WSZYSCY są tacy jak to okreslacie! Czas zapomnieć to co się stało to historia czas na nowo zacząć razem wspierac PIASTA zacznijmy nowy rozdział a stary czas zamknac :) i wracamy na stałe :) głównie dla pilkarzy i dlatego ze doping jest na KAZDYM stadionie zorganizowany :)

marianna
marianna

Plebs Gliwic w śmiesznych myckach wraca…

adi
adi

Jaki plebs to przeciż szlachta Gliwic…Zwłaszcza te brudasy z Trójkąta..hahahah

filekton
filekton

Zorro odpóść

Olo
Olo

byłem z nudów na ostatnim meczu z Jagiellonią, od samego początku jak tylko na boisku pojawił się Mokwa do samego końca, jakieś 70 minut z trybun w jego stronę leciały bluzgi, Pazyszek nie wszedł A już bluzgi, każde zbliżenie sie do piłki hejt , Badia który skiksowal decydujący moment zgluzgany jak pies. Ogólnie atmosfera bardzo słaba , ludzie jakby za karę- słabe to bylo, piłkarze nie mają tej sportowej presji, nie grają dla kibiców bo nie ma dla kogo. Chodzę czasami na Piasta, interesuje się od 40 lat, klimatu nie było nigdy, wstyd zabrac znajomych i syna. Ps. Nie wspomnę… Czytaj więcej »

Olo
Olo

Parzyszek – przepraszam.
ps. i potem taki Mokwa ma piłę meczową i zawali – bo w głowie na te bluzganie. Parzyszek przez przyjęciem piłki już słyszy reakcje jak mu coś nie wyjdzie-

Robert
Robert

Wolałem ich w tym śnie , znowu elewację popisane przez matołów na Trynku zwołujących wszystkich na mecz.

kibic GKS
kibic GKS

no i po ch… wracacie??!!

on XX
on XX

Wracamy dla pilkarzy kolego dla nich i dlatego ze tez jesteśmy kibicami Piasta i dlatego ze zorganizowny doping jest na KAZDYM stadionie :) nie wrócą tylko Ci co mają zakazy za ta akcje a reszta nic NIE ROBIŁA wiec wracamy głównie dla pilkarży :) a Wy TRAKTUJECIE wszystkich JEDNAKOWO co tak NIE powinno być! :/ i powinniśmy dać sobie szansę naprawić to zapomnieć i juz o tym nie myslec to już historia co było! teraz czas zacząć na nowo wszystko! Piłkarze nawet mówili że brakuje im dopingu ale i też niektórzy z piknika mówili że bez dopingu jaki był zawsze… Czytaj więcej »

Gienek
Gienek

Kibole do więzienia a Gliwice będą bezpieczne

on XX
on XX

Oo tak no bo tylko kibice są tacy źli i najgorsi haha ale PIEPRZENIE!

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Mam nadzieję, że Piastocholicy odrobili lekcje, wyciągną wnioski. Wiele na różnych portalach było napisane odnośnie tego czym ”zaskarbili sobie miłość i uznanie” pozostałych kibiców Piasta. Reansumując dobrze , że wracają, ale……

RealistA
RealistA

Porażka…

jano
jano

To nigdy nie byl mlyn co najwyzej mlynek do kawy.

ja234
ja234

Patrzcie ich jacy oni łaskawi…foch im przeszedł i wrócą na trybuny.
Niech nie wracają będzie najlepiej.
Powinni pilnować i tresować tych…kibiców.

fff
fff

wracamy bo też jesteśmy KIBICAMI PIASTA I NIKT NAM NIE ZABRONI ŻEBY NIE PRZYCHODZIĆ :) przychodzimy dla piłkarzy żeby ich wspierać dopingiem głownie dla nich jesteśmy a tamta feralna sytuacja to juz PRZESZŁOŚĆ czas to zapomnić i DAĆ SOBIE NOIWĄ SZANSE NAPRAWIĆ BŁEDY poza tym była to 1 taka sytuacja bo nigdy nie było zadym na naszym stadionie wiec czas zacząc od nowa z czystym kontem wszystko :)

ja234
ja234

@FFF, przychodzić to sobie możecie,ale w innym mieście nie weszlibyście na stadion i tyle.Dziwne jest to, że nie potraficie/nie chcecie/boicie się zapanować nad kibolami.Co?boicie się paru drących japę kibolów?Nie ma macie odwagi by ustawić do pionu paru typków?
Zdaje się, że ta twoje “zacząć od nowa z czystym kontem” nic nie da.Ogarnijcie to wasze kibolstwo.

fff
fff

ciekawe czy tak byśmy nie weszli mogą wejść wszyscy a nie wybrani heh stadion jest ogólnodostępny i niema ze Ty i Ty nie mozesz nie mogą Ci co maja zakazy i tylko Ci a cała reszta może wejść :)

fff
fff

kolego stadion jest ogólnodostępny KAŻDY może przyjść i normalnie wejść wiec nie mów ze byśmy nie weszli :) tylko Ci co maja zakazy nie mogą wejść :) jakoś kibice Legii bo dymie z jagą normalnie weszli na sektor do siebie :)

ja234
ja234

Stadion jest ogólnodostępny, ale nie dla wandali.Powinniście mieć wszyscy zakaz stadionowy, żaden z was by nie wszedł.I tak powinno być, żaden z was nie powinien mieć prawa wstępu na stadion.

kibic
kibic

Tak co to wszyscy zakaz a co to wszyscy brali udział w zadymie?? NIE! Osoby zostały ukarane wiec nie MOW ZE zaraz wszyscy to wandale bo tak NIE JEST! Dużo osób SPORA WIĘKSZOŚĆ to przychodzą by dopingować drużynę a nie niszczyć! To była 1 raz taka sytuacja nie bylo wcześniej zadnych takich incydentow! Czas to już ZAPOMNIEĆ i zacząć nowy rozdział bez skakania na siebie.

ja234
ja234

Powinniście dostać zakaz stadionowy na rok plus 20 tys grzywny od łebka.Odechciało by się wam zadym.Z takim jak wy trzeba zrobić porządek.Nie ma znaczenie, że “to było raz”, liczy się to, że BYŁO i się STAŁO. Kara powinna zostać wam wymierzona i surowo wyegzekwowana.
Prze pobłażliwość,kibolstwo podskakuje i psuje INNYM oglądanie meczu.

kibic
kibic

Co Ty gadasz koleś mają być karani nawet Ci nic nie robili nie brali udzialu?? To przesada śmieszne Twoje myślenie i to co mówisz a winni mają zakazy reszta NIC nie robiła to nie mają zakazów karani są tylko winni a nie WSZYSCY!

bociek
bociek

Czyżby zakazy stadionowe się skończyły? Kara minęła, można wrócić na stadion, więc odtrąbimy o naszym powrocie.

kibic
kibic

Wracają Ci co nie mają zakazów wracamy dla pilkarzy bo doping zorganizowany jest na każdym stadionie :) ważne by teraz było lepiej a ten incydent trzeba puścić w zapomnienie ;)

furman
furman

Tam do tego młyna trzeba by wyładować furę gnoju .

młyn :)
młyn :)

gnój to se załaduj w mieszkaniu :)